Najlepsi z najlepszych

35Żeby zostać lekarzem trzeba się poważnie namęczyć, nie wystarczą same chęci. Już od wczesnych lat edukacji trzeba mieć obrany cel oraz w kierunku tego celu się kształcić. W Polsce studia na akademii medycznej trwają sześć lat, aby się na nie dostać trzeba się poważnie namęczyć. Nie wystarczy napisać matury z wynikiem pozytywnym. Na studia o kierunku lekarskim dostają się jedynie osoby, których wyniki świadectwa maturalnego są naprawdę wysokie, często bliskie maksymalnym.

Po ukończonych studiach lekarskich, młodzi lekarze odbywają trzynasto – miesięczny staż. Po ukończeniu stażu, przyszli lekarze pisze LEP, co oznacza lekarski egzamin państwowy, który weryfikuje umiejętności przyszłych lekarzy nabyte podczas studiów. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego istnieje możliwość dalszego kształcenia się oraz robienia specjalizacji w danym kierunku. Istnieje wiele specjalizacji zaczynając od lekarza rodzinnego, której zrobienie trwa dwa lata, kończąc na chirurgii ogólnej, której okres robienia specjalizacji wynosi aż sześć lat.

Komentarze są zamknięte.


Luty 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Szukaj
Kategorie
Zdrowie
    Duża liczba osób przykłada dzisiaj mnóstwo zainteresowania do własnego zdrowia. Nic dziwnego, ponieważ powinno ono stanowić sprawę najważniejszą, gdyż tak naprawdę zdrowie mamy tylko jedno. Medycyna wciąż się rozwija, dzięki czemu można liczyć na nowoczesne rozwiązania, a także większe szanse na leczenie poszczególnych chorób. Ludzie, chociaż zabiegani, powinni znajdować czas na wizyty u lekarza, a także regularne badania, ponieważ są one niezwykle ważne w zachowaniu równowagi, a także pewności, że nic się nie dzieje. Niemal każdej osobie zaleca się badania profilaktyczne i warto co kilka lat im się poddawać. Nie należy się obawiać wizyt, ponieważ nawet jeśli pojawią się niepokojące wyniki, każda choroba, która nie jest zaawansowana, może zostać szybko uleczona, dzięki coraz większej liczbie sprawdzonych sposobów. Dbając o zdrowie, warto również zażywać witaminy, a także zdrowo się odżywiać. Właściwe odżywianie się stanowi bowiem połowę sukcesu, ponieważ dostarczając organizmowi potrzebnych składników odżywczych, można go wzmocnić, a także sprawić, że poziom samopoczucia będzie doskonały. Warto także zwrócić uwagę na prowadzony przez siebie styl życia, ponieważ ludzie tak naprawdę mocno się zaniedbują. Przede wszystkim osoby pracujące na siedząco, przy biurku, a także spędzające wiele godzin przed komputerem powinny pomyśleć o kreatywnym spędzaniu wolnego czasu, chociażby o sporcie. Z pewnością znacznie poprawi to kondycję, ponieważ jak mówią, sport to zdrowie. Ludzie często o tym zapominają, a prowadzącym biernym styl życia jest szczególnie trudno utrzymać swoje zdrowie. Bardzo często zdarza się, iż to osoby otyłe, dostające zalecenia dotyczące uprawiania sportu decydują się na tego rodzaju kroki, jednak tak naprawdę każdy powinien odnaleźć się w jakiejś dziedzinie, aby móc profilaktycznie ćwiczyć. Dla jednych może to być basen, dla innych siłownia, a dla jeszcze innych koszykówka czy piłka nożna. Posiadając tak wiele możliwości i ośrodków rekreacyjnych do wyboru, każdy powinien pomyśleć o swoim zdrowiu.