Liposukcja, zwana też lipoplastyką, jest zabiegiem…

100Liposukcja, zwana też lipoplastyką, jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej z niektórych okolic ciała, takich jak na przykład podbródek, brzuch, pośladki, biorda, uda lub inne części ciała. Zabieg ten polega na odessaniu tłuszczu oraz przemodelowanie danej okolicy, a odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich polega głównie na ostrzyknięciu tkanki tłuszczowej roztworem znieczulającym, natomiast kolejne to tunelizacja oraz eliminacja (czyli odessanie) uszkodzonych w czasie trwania zabiegu komórek tłuszczowych. W trakcie jednego takiego zabiegu bezpiecznie można usunąć nawet 3, 5 litra tłuszczu.

Po zabiegu na ciało pacjenta nakłada się specjalistyczne ubranie uciskowe, które znacznie zmniejsza obrzęki i ułatwia obkurczanie się skóry. Pierwszy pooperacyjny okres trwa tydzień, w tym czasie zaleca się niezbyt wymagającą aktywność fizyczną, na przykład spacery. W kolejnym tygodniu występuje łatwe męczenie, skrócenie oddechu oraz trudności w koncentracji. Po około 2 tygodniach zaleca się masaże. Należy również stosować dietę bogatobiałkową, witaminy, żelazo, cynk, spacery i pływanie czy jazdę na rowerze. Zmniejszenie obwodu zoperowanej okolicy ciała zauważalne jest po 4 do 6 tygodniach.

Komentarze są zamknięte.


Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Szukaj
Kategorie
Zdrowie
    Duża liczba osób przykłada dzisiaj mnóstwo zainteresowania do własnego zdrowia. Nic dziwnego, ponieważ powinno ono stanowić sprawę najważniejszą, gdyż tak naprawdę zdrowie mamy tylko jedno. Medycyna wciąż się rozwija, dzięki czemu można liczyć na nowoczesne rozwiązania, a także większe szanse na leczenie poszczególnych chorób. Ludzie, chociaż zabiegani, powinni znajdować czas na wizyty u lekarza, a także regularne badania, ponieważ są one niezwykle ważne w zachowaniu równowagi, a także pewności, że nic się nie dzieje. Niemal każdej osobie zaleca się badania profilaktyczne i warto co kilka lat im się poddawać. Nie należy się obawiać wizyt, ponieważ nawet jeśli pojawią się niepokojące wyniki, każda choroba, która nie jest zaawansowana, może zostać szybko uleczona, dzięki coraz większej liczbie sprawdzonych sposobów. Dbając o zdrowie, warto również zażywać witaminy, a także zdrowo się odżywiać. Właściwe odżywianie się stanowi bowiem połowę sukcesu, ponieważ dostarczając organizmowi potrzebnych składników odżywczych, można go wzmocnić, a także sprawić, że poziom samopoczucia będzie doskonały. Warto także zwrócić uwagę na prowadzony przez siebie styl życia, ponieważ ludzie tak naprawdę mocno się zaniedbują. Przede wszystkim osoby pracujące na siedząco, przy biurku, a także spędzające wiele godzin przed komputerem powinny pomyśleć o kreatywnym spędzaniu wolnego czasu, chociażby o sporcie. Z pewnością znacznie poprawi to kondycję, ponieważ jak mówią, sport to zdrowie. Ludzie często o tym zapominają, a prowadzącym biernym styl życia jest szczególnie trudno utrzymać swoje zdrowie. Bardzo często zdarza się, iż to osoby otyłe, dostające zalecenia dotyczące uprawiania sportu decydują się na tego rodzaju kroki, jednak tak naprawdę każdy powinien odnaleźć się w jakiejś dziedzinie, aby móc profilaktycznie ćwiczyć. Dla jednych może to być basen, dla innych siłownia, a dla jeszcze innych koszykówka czy piłka nożna. Posiadając tak wiele możliwości i ośrodków rekreacyjnych do wyboru, każdy powinien pomyśleć o swoim zdrowiu.